İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında sahada aktif çalışmakta olan bir itfaiyeci ve yangın eğitmenidir.

1987 yılı Sultandağı doğumlu olup, lisansını Kocaeli Üniversitesinde, yüksek lisansını ise Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Eğitimi devam ederken, staj yaptığı kurumlarda ve üniversitelerde ilgili alanlarda birçok seminere ve eğitime katılmış, mesleği ile ilgili ulusal ve uluslararası sertifikalar almıştır.

İtfaiye sporcusu olduğu için yurt dışında gerçekleştirilen dünya itfaiye sporları organizasyonlarına katılmış, bu sayede ülkelerin acil durum hizmet kurumlarının durumlarını, kullandıkları teknolojileri ve kültürlerini yakından tanıma fırsatı edinmiş ve bu konularda incelemelerde bulunmuştur.

Çalışma alanları ile ilgili Acil durum ve kriz yönetimi, risk yönetimi, afet yönetimi, yangın bilgisi, yangın güvenlik ve bilinçlendirme, itfaiyecilik, elle taşıma, arama - kurtarma konularında mesleki eğitimler vermektedir. Bu alanlarda yurt dışındaki sektörel gelişmeleri yakından takip ederek, mikro ve makro düzeydeki araştırmaları devam etmektedir.

Ülkemiz ve İzmir’in konumu gereği afetlere karşı daima hazır olmamız gerektiğinin bilincinde olarak, afetlere ilişkin toplumsal hazırlık çalışmaları kapsamında, zarar görebilirlik ve afet risklerini azaltmaya yönelik, afet müdahale süreçlerini ve ulusal afet yönetim stratejilerini geliştirmek ve afet yönetimi süreçlerinde etkin bir uygulayıcı olarak katkıda bulunabilmek için akademik düzeyde çalışmalar yapmaktadır.